Janov u Dačic - Rekreační středisko

tel.: 603 741 095 | e-mail: jakub.rybar@email.cz


Informace pro rodiče

V následujících bodech se budu snažit odpovědět a informovat rodiče o všem co považuji za důležité a nezbytné, aby rodiče o táboře věděli.

 

Informační systém

Věřím, že informační systém, který bude pro rodiče spuštěn bude dobře informovat o dění na LDT Janov. Na uvedený mail, budou rodičům zasílány informace o průběhu LDT. Na uvedený kontaktní mobilní telefon budou zaslány informační sms (informace o příjezdu na LDT, o průběhu po týdnu a před odjezdem) tedy 3x sms. Editace obsahu webové prezentace o programu v průběhu pobytu na LDT. Jsme odkázáni na nestabilní signál. Proto může k editacím docházet jednou za dva nebo tři dny, ale budeme se snažit o každodenní večerní editaci obsahu stránek.

Zdravotní služba

Pro nadcházející léto jsem získal pro náš tábor profesionálního záchranáře. Vždy byla funkce zdravotníka prioritou! Letos máme zdravotníka profesionála, který na víkendové akci proškolil vedoucí našeho tábora. Moderní trendy v záchraně lidského života jsme si vyzkoušeli, abychom byli co nejlépe připraveni. Zdravotník má k dispozici vybavenou ordinaci ve zděné budově. Marodka je také v hlavní zděné budově a má vlastní sociální zařízení pro kluky a holky. Dbejte podrobného vyplnění lékařské zprávy, bezinfekčnosti a dalších sdělení. Je nutné nás informovat, zda je dítě plavec nebo není. Dodržujeme bezpečnost práce s dětmi i při koupání, ale pro plavce a neplavce je vždy pod kontrolou jiná část vodní hladiny. Nezapomeňte dítěti také prohlédnout hlavu a předejít tak velmi nákladnému odvšivování na táboře.Děti projdou také vstupní prohlídkou. První den bude také zdravotník všechny vedoucí na poradě informovat o zdravotním stavu dětí v jednotlivých oddílech a určovat povinnosti oddílovým vedoucím. Nenechávejte žádné medikamenty u dětí! První pomoc je v Dačicích, kde je také dětský lékař. Případné zdravotní náklady jsou hrazeny po skončení LDT při převzetí dítěte.

Oznámení o konání LDT

Okresní hygienická stanice v Jindřichově Hradci je informována o konání LDT. Kontrola zdroje pitné vody je provedena před zahájením škol v přírodě v daném roce.

Tiskopisy

Podrobné táborové materiály máte možnost si vytisknout a přečíst. Věnujte jim, prosím, maximální pozornost.

Vedoucí

Vedoucí jsou na táboře pro děti! Že to je samozřejmé? Není, ale my to víme a chováme se podle toho. Naši vedoucí jsou zkušení. Rekrutovali se z táborových dětí a doplňovali tak svůj táborový tým vedoucích. Každého člena týmu vedení zná osobně. Prošel školením a vědomosti a zkušenosti si doplňuje každý rok na táboře. Kurz první pomoci, potvrzení pro práci s dětmi, trestní bezúhonost, zdravotní průkaz, školení bezpečnosti práce tím vším vedoucí pravidelně prochází. Vedoucí se také účastní táborových praktik přímo v areálu LDT Janov.

Následná fota a texty jsou k vedoucím, kteří s námi na LDT Janov jezdili nebo jezdí....(jako děti a posléze jako vedoucí...)

Texty si připravili vedoucí sami.

Tomáš Bořil

Jmenuji se Tomáš a je mi 21let. Jsem sportovně založený veselý typ. Vystudoval jsem elektro průmyslovku se zaměřením na telekomunikaci. Hrával jsem závodně softball, se kterým jsem se dostal až na mistrovství světa do 19let. Momentálně věnuji hodně času sportu a venkovním aktivitám.Baví mě hudba, sport, filmy a kolektivní zábava. Nemám rád nudu, hloupost a "moderní seriály" typu ordinace a tisíc a jedna noc.

Libor Šťastný

20let, sportovně nadaný, společenský, zájmy: sport, pc, umění, koníčky: domací mazlíčci, sport

Šárka Chvátalová

Ahoj, jmenuji se Šárka Chvátalová a jsem studentkou pedagogické fakulty univerzity Karlovy. Na janovské tábory jezdím již od svých deseti let a od roku 2008 také jako vedoucí. Mezi mé zájmy patří: práce s dětmi, literatura, cestování, chovatelství…

Šárka Hendrychová

Jmenuji se Šárka Hendrychová a je mi 21 let. Vystudovala jsem Střední školu dopravní a v téhle chvíli pracuju jako účetní. Na LDT Janov jezdím od svých 8 let. Zažila jsem tam spoustu zábavy, her a hlavně poznala nové kamarády. Od roku 2008 jezdím jako vedoucí. Každý rok se těším na nové hry a spoustu zábavy. Mezi mé zájmy patří příroda,sport a automobily.

Vláďa Baborovský

Jmenujim se Vladimír Baborovský je mi 21let, na LDT Janov jezdím již jedenáct let. mezi mé zájmi patří řízení vozů, Airsoft a jiné sporty.


Dominik Veselý - Janovský srdcař!


Frenky - nováček v našem týmu


Zdravotník - Jiří Zeman

Zázemí

Středisko Janov slouží od jara pro školy v přírodě a jiné skupinové dětské akce. Je tak pod kontrolou krajské hygienické stanice a splňuje všechny náročné normy a předpisy. Technické zázemí pro vedoucí a hlavní zděná budova umožňuje využít klubovny a velkou jídelnu pro mokru variantu a je tak program pro děti zajištěn za jakéhokoli počasí. Součástí je také ordinace s potřebným vybavením a oddělená marodka pro kluky a holky. V oploceném areálu jsou hřiště - volejbal, nohejbal, basketbal a malý fotbal. Stolní tenis - pálky dětem přibalte vlastní. Ostatní sportovní vybavení je k dispozici.

Autobusová doprava

Vždy se snažím zajistit kvalitní autobusovou dopravu.

 

Tento autobus nás odveze do Janova. Velká část dětí má vlastní dopravu a tak příjdou o cestu tímto luxusním autobusem.

Propracovaný program

Vždy se opíráme o propracovaný program. Snažíme se, aby program byl pestrý a vzhledem k zázemí měli připravený program i pro mokrou variantu. Doufáme, že nebude pršet, ale budeme i tak připravení. Proč o mnohém píšu tolik a tentokrát jsem tak stručný? Nechceme nic dopředu prozrazovat a tak se, alespoň můžete těšit každý den na editaci k táborovému programu.

Strava

Strava je 5x denně, pitný režim. V areálu je možnost si koupit drobné sladkosti, limo a nanuky, ale věřte mi, že vedoucí velmi pozorně dohlíží na to, aby děti dobře jedly. Není to tak, že se mladá slečna rozhodne nejíst kvůli dietě a jde si pro brambůrky. To opravdu nepřipadá do úvahy. Občerstvení mohou navštívit pouze se svým vedoucím a jen pro drobnosti a po jídle! Jídla mají děti hodně a pokud je to možné je připravena v jídelně po večeři i druhá večeře. Prosím, apeluji na všechny rodiče, aby nedávali dětem na tábor žádné potraviny podléhající zkáze. Svačiny i do autobusu - sušenky, pití. Žádné šunky, řízky a podobně. Nacházeli jsem v minulých letech podobné svačiny zkažené a nebezpečné u dětí v chatičkách.

Telefony

Prosím, nedávejte dětem na tábor mobilní telefony. Bezpečnost tím nezvýšíte a mě a vedoucí tím mučíte! Zákaz nebo doporučení není proto, abychom Vám cokoli zamlčeli, ale protože nám to ztěžuje naší práci. Těch důvodů je mnoho. Děkuji za pochopení.

Co si na tábor nezapomenout

Nezapomeňte na spacák, léky a vše co je doporučeno v důležitých doplňujících informacích.

Není tu odpověď na mou otázku?

Pokud tu nejsou odpovědi na vaše otázky napište e-mail na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

nebo telefonujte na tel.: 739785182

Partneři: